Перегляд новини

20 жовтня - Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози


За останні два десятиліття рівень захворювання на рак молочної залози зріс на 30%. Однак смертність не збільшилась завдяки поліпшенню діагностики і методів лікування.

Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка. Чинниками, які підвищують ризик , є: вік понад 40 років, спадкова схильність, пізня менопауза, ранній початок місячних (до 12 років) , пізні перші пологи (понад 30 років) або їх відсутність, переривання вагітності, фіброзно-кістозна мастопатія, ожиріння, куріння. До цього переліку можна додати погану екологію, гормональні порушення , неправильне харчування, алкоголь. Все це в індивідуальному поєднанні нерідка призводить до раку.

Нажаль, пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності, хоча в світі помітна тенденція до її зниження. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у 25% українських пацієнток, і половина з них помирає протягом першого року після виявлення.

Тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби ( так звана нульова, перша і максимум друга, а всіх стадій п’ять) і правильно проведеного лікування становить понад 25 років.

З метою раннього діагностування кожна жінка повинна володіти технікою самостійного обстеження молочних залоз і проводити її щомісячно.

А також щорічно проходити УЗД молочної залози жінкам віком від 20 до 39 років, та мамографію для жінок віком після 40 років.